آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه: قره باغ بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه:

قره باغ بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه ارمنستان استقلال “جمهوری قره باغ” را به رسمیت نمی شناسد ، تأکید کرد که منطقه قراباغ مطابق با قوانین بین المللی بخشی جدایی ناپذیر از خاک آذربایجان است.

پوتین روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه “روسیه 24” گفت: “ارمنستان استقلال و حاکمیت قره باغ ناگورنی را به رسمیت نمی شناسد. از نظر حقوق بین الملل ، این بدان معنی است که قره باغ و تمام مناطق مجاور آن بخشی جدایی ناپذیر از خاک جمهوری آذربایجان بوده و هستند.”

پوتین افزود که “آذربایجان قبلاً سرزمین هایی را که خود در نظر می گرفت و کل جامعه بین المللی آن را بخشی از سرزمین های آذربایجان می داند ، به دست می آورد” و خاطرنشان کرد که این حق آذربایجان است که یک متحد را برای گرفتن کمک از او انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد که سازمان پیمان امنیت جمعی ، که ارمنستان نیز عضو آن است ، در درگیری مداخله نکرد زیرا هیچ تجاوزی علیه خاک ارمنستان صورت نگرفته است.

 به گزارش واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، روسیه علاقه  مند به تحکیم امنیت، ثبات  و صلح در قفقاز جنوبی است.

به گزارش ایرنا: در مصاحبه عصر سه شنبه ولادیمیر پوتین با رسانه‌های روسی نقش مهم میانجیگری روسیه  و  رییس جمهوری آن  در رسیدن  به  توافق آتش بس و صلح حاصله ۹ نوامبر ( ۱۹  آبان ماه جاری ) در منطقه مورد مناقشه قره باغ ، به صورت مشروح مورد اشاره قرار گرفته  است.

 وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان افزود: نقش شخص پوتین  و امضای رییس جمهوری روسیه  بیانیه سه جانبه ۹ نوامبر،  نشان دهنده سهم بسیار مهم وی در روند صلح و تضمین برگشت ناپذیری این روند است.

 در این گزارش آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان از نظرات رییس جمهوری روسیه مبنی بر این که پایان دادن به خونریزی در قره باغ نتیجه اصلی توافقات سه جانبه حاصله در ۹ نوامبر ( ۱۹ آبان) است ، به طور کامل استقبال می کند .

  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان افزود: همچنین سخنان رییس جمهوری روسیه درباره این  که منطقه قره باغ کوهستانی و هفت شهرستان در مجاورت آن از نظر حقوق بین المللی  جزو لاینفک جمهوری اذربایجان است ، از اهمیت خاص برخوردار است و این  موضع روسیه بر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد ، مصوبات سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیگر نهادهای بین المللی درباره مناقشه قره باغ ، تکیه دارد.

 ” الهام علی اف ” ، ” ولادیمیر پوتین ” و “نیکول پاشینیان ” به ترتیب روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان ۹ نوامبر ( ۱۹ آبان ماه ) جاری بیانیه سه جانبه پایان جنگ و آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ را امضا کردند

قاره آفریقا در برابر جنگ سرد تحمیلی جدید امپریالیسم آمریکا از خود ایستادگی نشان می‌دهد

در کنفرانس امنیتی ماه گذشته در شهر مونیخ، آلمان، از سارا کوگونگلوا-آمادیلا (Saara Kuugongelwa-Amadhila)، نخست وزیر نامیبیا، دربارهٔ  چرایی تصمیم کشورش به دادن رأی ممتنع به قطعنامهٔ

ادامه مطلب