آذربایجان دموکرات فرقه سی

Azərbaycan Demokrat Firqəsi

فرقه دموکرات آذربایجان

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی

در ۷ ماهه امسال؛ بیش لز۲۳ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی دعوا کردند

مدیر کل پزشک قانونی آذربایجان شرقی اعلام کرد: دراستان در هفت ماهه امسال ۲۳هزار و ۹۵۵ نفر به‌دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی مراجعه کردند.

وی افزود: تعداد مراجعان زن در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ صدم درصد افزایش و مراجعان مرد ۲۸ صدم درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد مراجعان ۲۳ هزار و ۹۸۹ نفر بود حدود ۳۴ نفر کاهش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد گفت: از کل مراجعان نزاع در هفت ماهه نخست سال جاری ۶ هزار و ۱۰۴ نفر زن و ۱۷ هزار و ۸۵۱ نفر مرد بودند و این در حالی است تعداد مراجعان زن در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ صدم درصد افزایش و مراجعان مرد ۲۸ صدم درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: مراجعان مدعی نزاع در مهرماه امسال برابر با ۲ هزار و ۷۰۲ نفر بود. این رقم در مهر سال گذشته ۲ هزار و ۷۸۴ نفر بوده است که امسال در این مدت ۸۲ نفر کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: کل آمار مراجعان مدعی نزاع در سال ۹۴ برابر با ۳۴ هزار و ۸۰۵ نفر بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۳۵ نفر زن و ۲۵ هزار و ۷۷۰ نفر مرد بودند.

در گزارش مدیر کل پزشک قانونی آذربایجان شرقی دلیل و عوامل درگیری ها و منازعاتی که منجر به مراجعه افراد به پزشک قانونی شده، ذکر نشده است.

صمدی‌راد هم چنین گفت: در ۶ ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی ۱۰ هزار و ۲۲۳ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۷۳۲ نفر زن و ۷ هزار و ۴۹۱ نفر مرد بودند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۰ هزار و ۲۲۵ نفر گزارش شده بود دو نفر افزایش داشته است.

همچنین در مهرماه امسال یک هزار و ۴۱۰ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم شدند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد اظهار داشت: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۴ در استان ۷۷۲ نفر بود که از این تعداد ۱۵۳ نفر زن 

شاد باش نوروزی!

کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان آغاز سال نو و فرارسیدن نوروز 1401 را به همه هموطنان گرامی شادباش می گوید و برای همه خلق ها

ادامه مطلب